Novinky

Prosinec 2017

Kolaudace Rezidence Františkov

Rezidence Františkov obdržela 1. prosince kolaudační souhlas, číslo popisné a došlo k zápisu všech formalit týkajících se bytových jednotek do katastru nemovitostí. Velké díky za úspěšnou realizaci projektu patří generálnímu dodavateli stavby, stavební skupině Bystroň Group.
Fotogalerii z výstavby rezidence si můžete prohlédnout na našich sociálních sítích. 

Přejít na facebook >


Listopad 2017

Rezidence Františkov získala významné ocenění

Nový developerský projekt Rezidence Františkov v Ostravě získal významné ocenění v letošní soutěži Realitní projekt roku 2017.  Rezidence Františkov obdržela Zlatou plaketu odborné poroty pro developerský projekt roku 2017 v  Moravskoslezském kraji a zároveň obsadila druhé místo v hlasování laické veřejnosti.

Hlasující v obou kategoriích ocenili především inovátorský přínos projektu. Rezidence Františkov unikátním způsobem spojuje přednosti pohodlného venkovského domu se všemi výhodami bydlení přímo v centru města.

Soutěž Realitní projekt roku 2017 je přehlídkou nejoblíbenějších českých developerských projektů v jednotlivých regionech České republiky. Soutěž navazuje na již pět velice úspěšných předcházejících ročníků, kde byla velice kvalitně zreflektována různorodost kvality stavěných developerských projektů. Fotogalerii z výstavby rezidence si můžete prohlédnout na našich sociálních sítích. 

Přejít na facebook >


Září 2017

Viladomy už poodhalily krásu celé rezidence

V záři byly na Františkově dokončeny finální povrchy fasád a stavbaři začali s likvidací lešení. Díky demontáži lešení si už je možné bez omezení prohlédnout nádherné výhledy na blízké pohoří Beskyd, Dolní oblast Vítkovic i okolní zeleň.

V interiérech byla zahájena instalace vnitřních dveří, vypínačů, zařizovacích předmětů a zábradlí. V exteriéru byly zahájeny obklady soklů z přírodního pískovce, který byl na Františkov dovezen až z daleké Indie. Dále pokračují s pomocí bagrů terénní úpravy i úklid areálu. Pro zájemce o nové bydlení pokračují individuální prohlídky také po prázdninách (v pracovní dny každý den od 9 do 16 hodin). V nabídce jsou ještě byty typu Comfort 3+KK i nádherný střešní byt typu Penthouse 5+KK. Ve viladomech A, D a E už jsou volné poslední dva byty. Fotogalerii z výstavby rezidence si můžete prohlédnout na našich sociálních sítích.

Přejít na facebook >


Červenec 2017

Obkladači začali s pokládkou nádherných velkoformátových dlažeb

V červenci a v srpnu mají na Františkově na pilno především obkladači, sádrokartonáři a zedníci, kteří finišují na fasádách bytových domů. V bytech jsou již k vidění v koupelnách a na toaletách nádherné keramické dlažby a obklady značky IMOLA z luxusní serie Creative Concrete. V garážích již byla nainstalována garážová vrata a pokračuje se v návozu a instalaci dalších zařizovacích předmětů. V exteriéru byly zahájeny práce na oplocení nové rezidence, která poskytne obyvatelům nebývalý pocit komfortu i bezpečí. Pro zájemce o nové bydlení pokračují i o prázdninách prohlídky nových bytů (v pracovní dny každý den od 9 do 16 hodin). Fotogalerii z výstavby rezidence si můžete prohlédnout na našich sociálních sítích.

Přejít na facebook >


Červen 2017

Začaly terénní úpravy rozlehlé rezidenční zahrady

V červnu pokračovaly práce na Františkově v interiéru i exteriéru budovy a poprvé také v rezidenční zahradě. V interiérech budov byly dokončeny poslední metry vnitřních omítek v bytech i garážích, byla zahájena výmalba bytů a instalace značkových výtahů Schindler CZ ve všech 5 objektech. V exteriéru se intenzivně pokračuje na instalaci certifikovaného kontaktního zateplovacího systému. Největší proměnu doznala rezidenční zahrada o rozloze přes 7 tisíc metrů čtverečních, která po terénních úpravách poodhalila fantastický prostor ideální zejména pro rodiny s malými dětmi, které mohou na Františkově vyrůstat v nádherném a bezpečném prostředí. Pro zájemce o nové bydlení pokračují prohlídky připravovaných bytů i během letních prázdnin (v pracovní dny každý den od 9 do 16 hodin). Fotogalerii z výstavby rezidence si můžete prohlédnout na našich sociálních sítích.

Přejít na facebook >


Květen 2017

Vzhled rezidence se mění zevnitř i zvenku

V květnu začali stavebníci na Františkově s instalací certifikovaného kontaktního zateplovacího systému, který začíná měnit vzhled exteriéru rezidence. Uvnitř pokračovaly práce na vnitřních omítkách a v prvních bytech byla kompletně dokončena skladba podlah včetně podlahového vytápění a pochozí vrstvy, na kterou budou položeny keramické obklady a plovoucí skládané vinylové podlahy. V bytech již byly také zabudovány bezpečnostní zárubně pro vstupní dveře a na chodbách protipožární hydranty. Na plno také probíhají práce na klientských změnách, kterými si zákazníci individualizují prostor přesně podle svých představ. Pro zájemce o nové bydlení pokračují prohlídky připravovaných bytů v pracovní dny každý den od 9 do 16 hodin. Fotogalerii z výstavby rezidence si můžete prohlédnout na našich sociálních sítích.

Přejít na facebook >


Duben 2017

V prvních bytech hotovy vnitřní omítky

V dubnu pokračovaly na Františkově práce v plném proudu. Již byly kompletně dokončeny pokládky fólií na střechách všech viladomů a řemeslníci uvnitř dokončují veškeré rozvody. V bytech začaly práce na vnitřních omítkách a také skladba podlah včetně pokládky podlahového vytápění. Dále začaly práce na výstavbě vyhřívané železobetonové monolitické rampy k vjezdu do podzemních garáží a stavebníci rovněž zahájili montáž lešení, z něhož bude na plášť budov instalován certifikovaný kontaktní zateplovací systém. Pro zájemce o nové bydlení pokračují prohlídky připravovaných bytů v pracovní dny každý den od 8 do 16 hodin. Fotogalerii z výstavby rezidence si můžete prohlédnout na našich sociálních sítích.

Přejít na facebook >


Březen 2017

Poslední jeřáb dokončil svou práci a opustil staveniště

V březnu opustil lokalitu na Františkově poslední jeřáb, který pomáhal stavbařům s osazováním velkých skleněných oken v nejvyšších podlažích viladomů a dopravou střešního materiálu. Řemeslníci pokračují v instalaci kilometrů rozvodů ústředního topení, vzduchotechniky, elektroinstalace a vodovodních potrubí. Na konci března byla zahájena montáž plynové kotelny, která se stane srdcem nové rezidence a postará se o tepelnou pohodu jejích obyvatel. Všechny byty na Františkově budou mít v obytných místnostech podlahové vytápění a v koupelnách budou navíc osazeny topné žebříky.
Fotogalerii z výstavby rezidence si můžete prohlédnout na našich sociálních sítích.

Přejít na facebook >


Únor 2017

Kilometry rozvodů a standard Smart Home Ready

V únoru byla dokončena hrubá stavba posledního viladomu E a po venkovním úklidu areálu stavby se práce z exteriéru začaly definitivně přesouvat do interiéru. Desítky řemeslníků nyní instalují v jednotlivých viladomech kilometry rozvodů ústředního topení, vzduchotechniky, elektroinstalace i zabezpečovací techniky. Jednou z výhod nové rezidence je, že rozvody v bytech budou ve standardu „Smarthome ready“ umožňujícím rozšíření do plně funkční inteligentní elektroinstalace tak, aby noví vlastníci bytů mohli v případě zájmu plně využívat nejnovějších Smart Home technologií k ovládání své domácnosti. V únoru byla rovněž zahájena montáž střech i první klientské úpravy již prodaných bytů. O vysoké kvalitě prováděných prací na Františkově se můžete sami přesvědčit při návštěvě prodejního místa přímo na stavbě. Prodejní místo je pro klienty k dispozici v pracovní dny od 8 do 16 hodin. Fotogalerii z výstavby rezidence si můžete prohlédnout na našich sociálních sítích.  

Přejít na facebook >


Leden 2017

Výstavba vnitřních příček

V lednu ve všech viladomech probíhala výstavba vnitřních příček a osazování výplní stavebních otvorů. Při zdění vnitřních příček v Rezidenci Františkov se mj. používají akustické cihly Heluz k vyššímu pohodlí budoucích obyvatel rezidence a velká francouzská okna z hliníkových profilů s izolačním trojsklem, která zajistí tepelnou pohodu i dostatek světla ve všech všech bytech. Vedle staveniště byl v lednu čilý ruch také v novém prodejním místě, kde si zájemci o bydlení mohli přímo na místě prohlédnout stavbu a přesvědčit se na vlastní oči o vysoké kvalitě prováděných prací. Prodejní místo je pro klienty k dispozici v pracovní dny od 8 do 16 hodin. Fotogalerii z výstavby rezidence si můžete prohlédnout na našich sociálních sítích.

Přejít na facebook >


Prosinec 2016

Nový Sales Point bude otevřen 2. ledna

V prosinci došlo ve většině viladomů k dokončení hrubé stavby do úrovně střechy a nad rezidencí zavlály glajchy oznamující, že došlo k dosažení nejvyšších bodů staveb. Nyní zbývá dokončit poslední železobetonový monolitický strop ve viladomu E a naplno se rozběhnou práce v interiérech. Stavbaři v prosinci dokočili také nový Sales Point přímo v místě stavby. Nový Sales Point otevře své brány 2. ledna 2017. Fotogalerii z výstavby rezidence si můžete prohlédnout na našich sociálních sítích.

Přejít na facebook >


Listopad 2016

Hrubé stavby viladomů A a D téměř hotovy

V listopadu finišuje hrubá stavba viladomů A a D a stavbaři pokračují s výstavbou posledních nadzemních podlaží v ostatních třech viladomech. V posledních podlažích Rezidence Františkov budou prostorově nejvelkorysejší byty typu Penthouse, které mají  v průměru 188 metrů čtvrečních a nádherně řešené terasy. Stavbaři také zahájili práce na zemních izolacích a hrubých terénních úpravách kolem jednotlivých budov s okamžitým výsledkem v proměně okolí. Fotogalerii z výstavby rezidence si můžete prohlédnout i na našich sociálních sítích.

Přejít na facebook >


Říjen 2016

Dokončena hrubá stavba druhého podlaží

Výstavba nové rezidence na Slezské Ostravě pokračuje plným tempem. V říjnu byla dokončena hrubá stavba druhého podlaží a na železobetonové monolitické stropy jednotlivých vila domů byla založena třetí podlaží. Rezidence svou atraktivní  polohou poskytuje překrásný výhled na Ostravu a zeleň rezidenčního parku. Z již realizovaného druhého podlaží rezidence lze například vidět jeden ze symbolů Ostravy - věž Nové radnice. Stavební areál se rozrostl o jeden nový objekt, který se za nedlouho stane novým prodejním místem (Sales Point). Fotogalerii z výstavby rezidence si můžete prohlédnout i na našich sociálních sítích. 

Přejít na facebook >


Září 2016

Dokončení prvního podlaží

Výstavba rezidence Františkov v září pokračovala kompletní dostavbou prvního podlaží všech pěti viladomů. Na železobetonový monolitický strop byly po dokončení prvního podlaží založeny svislé zdi druhého nadzemního podlaží. Také suterén zaznamenal markantní proměnu. Byly zde vyzděny první samostatné garáže a sklepní boxy. 

Přejít na facebook  >


Srpen 2016

Obvodové zdivo začíná rýsovat vzhled jednotlivých viladomů

Výstavba jedinečného rezidenčního projektu s vlastním rezidenčním parkem v lukrativní části Hladnovského kopce běží na plné obrátky. Vyzdíváním prvních nadzemních podlaží viladomů dostává rezidence své obrysy. Všechny nadzemní podlaží rezidence jsou tvořeny byty s nestandardní světlou výškou 2,8 m. Svislé stěny jsou tvořeny železobetonovými monolitickými bloky nebo cihlami. Dokončení nové rezidence je plánováno na léto 2017. 

Přejít na facebook  >


Červenec 2016

Zahájení výstavby druhé etapy rezidenčního projektu

V lukrativní čtvrti Hladnovského kopce v ulici na Františkově na Slezské Ostravě se rozběhla výstavba druhé etapy Rezidence Františkov. Moderní nadčasový design rezidence, čisté linie, exkluzivní materiály a atraktivní prostředí je vhodné i pro náročnou klientelu. Některé bytové jednotky svou velikostí a soukromou předzahrádkou s terasou mohou nahradit bydlení v rodinném domě. Druhá etapa výstavby rezidence zahrnuje realizaci nadzemních podlaží. Detailní postup výstavby můžete sledovat i na našich sociálních sítích.

Přejít na facebook  >


Červen 2016

Novou rezidenci postaví stavební skupina Bystroň Group

V červnu proběhlo předání areálu stavby společnosti Bystroň Group, která je stavební firmou orientovanou na moderní nadčasový design budov. Podílela se na realizaci mnoha atraktivních projektů v Moravskoslezském kraji u kterých se jednalo o precizní realizace smylem pro detail. Kreativní a tvůrčí schopnosti realizovat  i netradiční projekty měla společnost Bystroň Group možnost veřejnosti představit také při realizaci pavilonu Evoluce v Ostravské ZOO. V červnu stavební firma Bystroň Group zahájila v arealu rezidence přípravné stavební práce. Probíhaly terénní úpravy, které byly završeny dopravením dvou stavebních jeřábů, s jejích pomocí bude probíhat výstavba nadzemních podlaží rezidence.

 


Květen 2016

V Ostravě startuje výjimečný bytový projekt

V exkluzivní rezidenční čtvrti Hladnovského kopce v ulici na Františkově v Ostravě brzy vyroste nádherná Rezidence Františkov. Nová rezidence bude výjimečná tím, že v sobě spojuje přednosti pohodlného venkovského domu a bydlení v centru Ostravy.
Celkem 42 nadstandardně prostorných a světlých bytů je navrženo podle nejnovějších trendů světové architektury. Byty jsou rozděleny do 4 kategorií: Exclusive (2+kk a 1+kk), Comfort (3+kk), Premium (4+kk) a Penthouse (5+kk).
Základem každého bytu je velký Living Open Space s integrovanou lodžií nebo terasou, který díky unikátnímu architektonickému řešení potírá hranice mezi interiérem a exteriérem.
V současné době je dokončena první etapa výstavby bytů, která zahrnovala výstavbu nultého podlaží všech viladomů. V následujících týdnech bude zahájena druhá etapa, která bude spočívat ve výstavbě nadzemních podlaží a dokončení celé rezidence. Termín dokončení je naplánován v průběhu roku 2017.
Investorem výjimečného projektu je developerská společnost Vyhlídka Františkov, architektonický návrh rezidence vytvořili talentovaní čeští architekti Iva Křikavová, Jan Skoumal a Adam ZezulaCopyright
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na internetových stránkách se vztahují autorská práva společnosti Vyhlídka Františkov, pokud není uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu bez písemného souhlasu společnosti Vyhlídka Františkov je zakázáno.

Tiráž
Provozovatelem stránek je společnost Vyhlídka Františkov. Společnost Vyhlídka Františkov je českým právním subjektem se sídlem v Ostravě. Společnost je zapsána v obchodním rejstříku Krajského soudu v Ostravě, oddíl C, vložka 63685. Tvůrcem stránek a technickým správcem je společnost Walker & Lambert s.r.o.

`